Pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników szkolnej biblioteki

W poniedziałek w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość.

Pierwszoklasiści zostali pasowani na Czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie byli bardzo przejęci tym wydarzeniem. Każdy Pierwszoklasista mógł tego dnia liczyć na pomoc swoich opiekunów, którymi zostali uczniowie starszych klas – najwięksi miłośnicy książek w naszej szkole. W parach dzieci dzielnie odgadywały zagadki dotyczące najbardziej znanych baśni i bajek oraz wspólnie przyczepiały na plakacie przydatne porady dla młodych czytelników książek.

Efekty możemy oglądać na załączonym zdjęciu. Całemu wydarzeniu towarzyszyły nasze elfy biblioteczne – Molik i Czytanka, które od poniedziałku oficjalnie będą sprawowały pieczę nad wszystkimi czytelnikami naszej biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia, uczniowie otrzymali małe upominki, w postaci książek, zakładek oraz kart bibliotecznych.

Podaj dalej: