Wigilia szkolna

Tuż przed przerwą świąteczną, wspólnie z naszymi uczniami poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

We czwartek wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej Wigilii, podczas której, Harcerze przekazali nam Betlejemskie Światło Pokoju – W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. A w czwartek dotarł on właśnie do szkoły Heliantus.

 

 

Po południu odbył się natomiast szkolny Koncert Kolęd, podczas którego uczniowie śpiewem oraz tańcem przypomnieli nam jak wyglądał dzień narodzenia Jezusa. Dzieci wcieliły się w rolę gwiazdek, zwierząt, aniołów oraz pasterzy.

Po przedstawieniu odbyła się aukcja charytatywna. Podczas aukcji sprzedaliśmy stroiki świąteczne przygotowane przez naszych uczniów za kwotę ponad 1600 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację trzyletniego Szymona, który urodził sie z chorobą genetyczną.

Tego dnia spotkali się Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Zarząd Szkoły Heliantus. Był czas na rozmowy i świąteczne życzenia. Panowała prawdziwie świąteczna atmosfera.

 

Podaj dalej: