Sport

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte, nie zastąpią ruchu.
Zatem zgodnie z tą tezą dajemy uczniom wiele możliwości rozwijania sportowych pasji i umiejętności zarówno na zajęciach z podstawy programowej, jak też podczas zajęć pozalekcyjnych. Koszykówka, piłka nożna, unihokej, biegi na orientację, czy też gry i zabawy ruchowe, sprawiają, że Wasze dzieci mogą zaspokoić swoje potrzeby związane z ruchem. Zajęcia sportowe stymulują napięcie mięśniowe oraz odpowiednie dokrwienie i dotlenienie organizmu. Dzieci podczas zajęć sportowych odkrywają swoje możliwości fizyczne, a aktywność fizyczna podczas zajęć zwiększa świadomość kontroli nad własnym ciałem. Współpraca w grupach pozwala na lepszą komunikację między uczniami, co przekłada się na lepszą aklimatyzację w klasie i szkole. Dysponujemy pełnowymiarową salą gimnastyczną z pełnym zaplecazem oraz boiskiem szkolnym

Nasza filozofia zajęć ruchowych:

Zabawa:

Wierzymy że dobra zabawa jest tym, co przyciąga dzieci do sportu. Dzieci uwielbiają opanowywanie nowych umiejętności sportowych, a właśnie zabawa jest świetną formą nauki. Dla nas nie są najważniejsze wyniki, lecz chęć uczestnictwa w zajęciach sportowych.

Bezpieczeństwo:

W naszej placówce zajęcia sportowe prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów, którzy ukończyli Akademię Wychowania Fizycznego. Instruktorzy są odpowiednio przygotowani do pracy i kładą duży nacisk na przestrzeganie wszystkich zasad i procedur związanych z bezpieczeństwem.

Wiedza:

Na zajęciach dzieci uczą się, jak pracują ich narządy ruchu, które biorą udział w wysiłku fizycznym, wykonywanym w danym momencie wykonują. Udowodniono, że skojarzenia pozwalają na łatwiejsze zapamiętywanie, zatem dzieci, posiadając wiedzę, na temat mięśni, stawów, kości oraz swoich organów, będą miały lepszy wpływ na swoje zdrowie w przyszłości.

Różnorodność:

Od początku przygody z edukacją dzieci w naszej szkole uczestniczą w profesjonalnie przygotowanych zajęciach sportowych. Najpopularniejsze dyscypliny w Heliantusie to: koszykówka, piłka nożna, siatkówka, biegi na orientację, unihokej oraz zabawy i gry na świeżym powietrzu. W ramach lekcji w-fu dzieci uczą się pływania na krytym basenie. Tak urozmaicony program sportowy nie pozwala naszym uczniom na nudę.

Rywalizacja:

Nasza szkoła bardzo chętnie bierze udział w różnych projektach sportowych organizowanych na terenie województwa mazowieckiego. Nie zapominamy o uzdolnionych dzieciach, które mogą reprezentować szkołę w rozgrywkach i zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.
Podaj dalej: