Zajęcia fakultatywne w ramach świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2017/2018

Plan pracy świetlicy w roku szkolnym 2017/2018 przewiduje dla uczniów szereg zajęć umożliwiających rozwijanie pasji i uzdolnień, pogłębianie wiedzy, kształtowanie umiejętności oraz nabywanie nowych.

Decyzja odnośnie tego w jakich projektach poza podstawowym bardzo bogatym programem będą uczestniczyć dzieci należy do rodziców i oczywiście zależy od chęci dzieci.

Przy podejmowaniu decyzji zachęcamy by kierowali się Państwo dobrem dzieci, znając ich możliwości umiejętnie zrównoważyli potrzebę swobodnej zabawy i odpoczynku po intensywnym dniu nauki ze stwarzaniem stymulujących warunków do wielokierunkowego rozwoju.

Oferta świetlicy obejmuje:

Zajęcia sportowe:

• piłka nożna,
  • biegi na orientację
  • koszykówka

Zajęcia artystyczne :

• malarstwo/rysunek/grafika
  • ceramika/rzeźba
  • chór/zespół instrumentalny
  • dramaterapia / arteterapia
  • koło dziennikarskie

Zajęcia wspierające doskonalenie językowe:

• angielski z piosenką – j.angielski
  • Young Masters Club
  • KiTeKI – profilowe zajęcia z j. angielskiego

Zajęcia opiekuńczo- wychowawczo – społeczne:

• możliwość odrabiania lekcji
  • rekreacja
  • możliwość spędzania czasu w czytelni
  • gry i zabawy swobodne
  • Praca Samorządu Uczniowskiego

BLOKI TEMATYCZNE  – klasa  1-5

Bloki tematyczne pozwalają na poszerzenie wiedzy ogólnej w wybranych dziedzinach

Uczniowie kształceni są w sposób całościowy, poprzez pryzmat swoich spostrzeżeń, doświadczeń i refleksji. Działają,  próbują; wyciagają wnioski, korzystają z wiedzy, a nie są obciążeni  w sposób nadmierny;

Na tej podstawie  uczniowie precyzują swoje zainteresowania wybranymi dziedzinami;  krystalizują kierunki swojej drogi rozwoju.

Dzięki blokom tematycznym wspomagamy samodzielność uczenia się. Umożliwiamy poznawanie świata w jego jedności i złożoności. Wspomagamy samodzielność uczenia się. Inspirujemy  do wyrażania własnych myśli i przeżyć.

Rozbudzamy ciekawość poznawczą oraz motywację do dalszej edukacji.

Szczegółowy program bloków – do wglądu u dyrektora szkoły. Bloki realizowane są na poziomie klasy 4  z dostosowaniem do potrzeb i możliwości uczniów klasy 3. Terminarz bloków – w deklaracji zajęć fakultatywnych.